Gry karciane

Gry karciane to znakomity sposób na emocjonującą rozrywkę i naprawdę dobrą zabawę. Na naszej stronie znajdziesz fantastyczne opisy gier, w tym Remik, Poker i Pasjans w wielu odmianach, dzięki którym spędzisz miło czas, zrelaksujesz się, doświadczysz pozytywnych emocji, a nawet sporo się nauczysz! Gry karciane to bowiem nie tylko rozrywka, ale i edukacja, możliwość umacniania takich cech, jak cierpliwość, zdolność do strategicznego myślenia, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, wytrwałość i opanowanie. Zatem jeśli tylko masz chwilę czasu, a pod ręką jest tablet, laptop lub telefon – po prostu zagraj online w jedną z naszych propozycji, jaką są fantastyczne gry karciane.

pasjans windows xp
ocena
Przeżyj ponownie stare czasy dzięki tej wspaniałej wersji...
pasjans 3
ocena
Ta gra nie jest ograniczona czasowo, nie musisz się...
pasjans na czas
ocena
Pasjans, którego układasz na czas, masz na to 6 minut...
pasjans
ocena
Dzięki fajnemu projektowi i wielu opcjom jest to jedna z...
double pasjans
ocena
Przeżyj dwa razy więcej przyjemności niż w..
klondike
ocena
Przesuwaj karty na właściwe miejsce, tak by ułożyć kolory...
solitaire
ocena
Graj w tę grę jedną kartą lub, w celu utrudnienia, trzema...
double klondike solitaire
ocena
Gra podobna do pasjansa, przy czym gramy przy użyciu 48...
pasjans przygoda
ocena
Ten pasjans to przygoda na ponad 100 poziomach, za...
pasjans klasyczny
ocena
Fajna wersja klasycznej gry ze szczyptą nowatorstwa...
freecell
ocena
FreeCell to znana gra z rodziny soliterów, przełóż wszystkie...
pasjans 2
ocena
To właściwe miejsce, by szybko ułożyć pasjansa, niezbyt...
pasjans online
ocena
Ta wersja uwzględnia statystyki wygranych i...
pasjans big
ocena
Tu graj dużymi kartami, lubianymi przez naszych...
pasjans pająk
ocena
Celem gry jest odłożenie wszystkich kart z kolumn, by...

Gry karciane – mnóstwo możliwości w jednym miejscu

Gry karciane, jakie proponujemy na naszej stronie, zostały starannie dobrane tak, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom naszych graczy, niezależnie od wieku i doświadczenia, jakie posiadają w tego typu grach. Gry karciane to jednak nie wszystko. Znajdziesz tutaj także przydatne informacje i ciekawostki dotyczące np. historii poszczególnych gier. Jesteś początkującym graczem? Spokojnie, z nami na pewno staniesz się graczem, który bez problemu poradzi sobie z każdą rozgrywką. Wystarczy odrobina wytrwałości i oczywiście treningu. Sprawdź się w grze Poker, która z pewnością jest królem wśród gier karcianych, a także w grze Tysiąc, bijących rekordy popularności grze Poker Texas, Pasjans Pająk, czy Pasjans FreeCell.

Gry karciane – jaka jest ich historia?

Różnego typu gry karciane obecne są w życiu człowieka od setek lat. Jak podają źródła, daleki początek tego rodzaju rozrywki, a także wróżb i kabały, to X wiek, kiedy to ówcześni Chińczycy postanowili przenieść na papier zasady gry w kości za czasów panowania dynastii Tang. Od tego czasu gry karciane ewoluowały, powstawały przeróżne ich odmiany i warianty, a samym grom przypisywano zróżnicowaną rolę, między innymi wspomnianych wcześniej wróżb.

Warto tutaj zaznaczyć, że dzisiejszy model kart, będący obowiązującym standardem na całym świecie, to francuski model łączący cztery kolory kart – trefl, pik, karo, kier – z figurami.

Wśród najpopularniejszych gier z pewnością warto wymienić grę Pasjans, której początki datuje się na wiek XVII, a samo pochodzenie gry czysto jest arystokratyczne. Dlaczego? Otóż Pasjans powstał najprawdopodobniej jako odpowiedź na nudę arystokracji, która przebywała na dworze francuskiego monarchy.

Zupełnie inną, lecz równie popularną grą karcianą jest z pewnością poker. Początki tej wyjątkowej gry nie są do końca poznane, jednak znawcy tematu uważają, że poker ma swoje korzenie w niemieckiej grze Pochen znanej już w XV wieku. Inne źródła podają natomiast, że w pokera lub po prostu w grę przypominającą pokera grali już w X wieku n.e. Chińczycy. Niezależnie od źródeł i historii pochodzenia na uwagę z pewnością zasługuje fakt, że poker zawdzięcza swoją sławę, popularność i kolejne odmiany rozgrywek Stanom Zjednoczonym. W 1872 roku amerykański ambasador będący na placówce dyplomatycznej w Wielkiej Brytanii publicznie ogłosił jako pierwszy oficjalne zasady gry w pokera.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat gier karcianych? Wiele z nich, a w tym zakresie liderem jest z pewnością poker, stało się bohaterami lub po prostu wzięło udział w wielu dziełach filmowych. Na uwagę zasługują tutaj chociażby „Butch Cassidy & Sundance Kid” z Robertem Redfordem, czy też „Maverick” z Melem Gibsonem.

Gry karciane i karty – nieco ciekawostek

Czy wiesz, że figura Króla Kier w dzisiejszych kartach to rzeczywista postać Karola Wielkiego (742 – 814), władcy Cesarstwa Rzymskiego, pierwszego europejskiego imperium? Pozostali karciani Królowie to:

  • Król Pik – Król Dawid
  • Król Karo – Juliusz Cezar
  • Król Trefl – Aleksander Wielki

Najpopularniejsze gry karciane online

Najpopularniejsze gry karciane doczekały się swoich wersji komputerowych, w które możesz teraz wygodnie, niezależnie od tego gdzie jesteś, grać korzystając z naszego serwisu.